Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için Kitap Bağış Kampanyası
10.01.2023

Adalet Bakanlığımızca "Kitap İyileştirir..." sloganıyla Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları ve daha fazla kitaba erişim sağlayabilmeleri amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak "Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası" 10.01.2023 Salı günü Gümüşhane Adliyemizde başlatıldı.

Gümüşhane Adalet Sarayında kurulan Kitap Bağış Kumbarasının açılış törenine Gümüşhane Valisi Kamuran TAŞBİLEK, Belediye Başkanı Ercan ÇİMEN, Cumhuriyet Başsavcısı Tuba ERSÖZ ÜNVER, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Garip AYKANAT,  İl Emniyet Müdürü Celal TAŞCİ, İl Jandarma Komutanı İsmail GÖKCEK, GTSO Başkanı İsmail AKÇAY, Gümüşhane Baro Başkan Yardımcısı Av. Seval KAÇIRAN, adliyemizde görev yapan Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımız, Arzular Kabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza TANIŞ, Gümüşhane E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü, Gümüşhane Denetimli Serbestlik Müdürü, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve  Gümüşhane adliyesi personelinin katılımı ile yapıldı.

Tören açılış konuşmasında Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Tuba ERSÖZ ÜNVER; “Bakanlığımızın ‘Kitap İyileştirir’ sloganı ile başlatmış olduğu bu kitap kampanyasının amacı Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlülerin rehabilite olmalarını sağlamaktır. Ünlü bir düşünürün de ifade ettiği gibi, ‘Bir kütüphane, bin cezaevi kapatır.’ Bu anlayışla birlikte biz de tüm vatandaşlarımızı ve tüm kurumlarımızı kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Gümüşhane Valisi Kamuran TAŞBİLEK’ in yaptığı konuşmada; “İlimizde bu kampanyanın başarıya ulaştırılmasında çok büyük emekleri olan değerli Başsavcımıza ve Adalet Komisyonu Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Adliyemizin bütün personeline, cezaevimizin bütün personeline teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum” dedi. 

Açılış konuşmasının ardından İl Protokol Mensuplarımız Gümüşhane Adliyemizde kurulan Kitap Bağış Standının açılış kurdelesini keserek Valimiz ve Cumhuriyet Başsavcımız başta olmak üzere protokol üyelerimiz tarafından Gümüşhane Adalet Sarayımızda kurulan kumbaraya kitap atılmak suretiyle bağış kampanyası başlatıldı.

Kitap Bağış Kampanyası 10.01.2023-15.02.2023 tarihleri arasında Adliye, Valilik, Belediye Binası girişlerinde ve Üniversite Sosyal Tesisinde devam edecektir. Kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız bağış merkezlerine gelerek kitap bağışında bulunabilecektir. 

Adres

Gümüşhane Adliyesi Bağlarbaşı Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi No:59 29000 Merkez/Gümüşhane

Telefon

0 456 213 10 02

0 456 213 39 67 (Faks)

E-Posta

gumushanecbsisaretadalet.gov.tr